Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


Logo veřejné zakázky a poptávky

09.02.2018
Nový experimentální program Atmosféra a vakuum

V závěru roku 2017 se nám také díky finančnímu příspěvku Nadace Tomáše Bati podařilo rozšířit sadu pomůcek pro experimentální programy. Od druhého pololetí školního roku 2017/2018 proto zařazujeme do naší nabídky pořad pro druhý stupeň základních škol a střední školy s názvem „Atmosféra a vakuum“, který na základě pokusů se sníženým tlakem demonstruje vlastnosti zemské atmosféry.

21.12.2017
Podzimní turné s vědou pro děti

Naše turné s vědou a pohádkou začalo na konci září a skončilo pár hodin před příchodem astronomické zimy (17h 45min; 21. 12. 2017). Téměř 400 dětí z mateřských a základních škol (Růžďka, Branky, Nový Jičín, Lipník nad Bečvou, Mikulůvka, Bordovice, Pržno, Všechovice) se účastnilo vědeckého poznávání světa a zjistilo, že: 

11.12.2017
Zvyky a symboly Vánoc na hvězdárně

Poslední měsíc v roce patřil na hvězdárně nejmenším návštěvníkům. Připravili jsme pro ně program o Vánocích, ve kterém jsme typicky vánoční zvyky a symboly podrobněji prozkoumali.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » `Oumuamua – první z mezihvězdných poutníků

Kalendář akcí

`Oumuamua – první z mezihvězdných poutníků

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 21.02.2018 od 18:00

Hvězdárna Valašské Meziříčí a Valašská astronomická společnost pořádají ve středu 21. února 2018 v 18:00 hodin pravidelnou přednášku pro veřejnost s názvem

`Oumuamua – první z mezihvězdných poutníků

V říjnu loňského roku se astronomům poprvé v historii podařilo objevit těleso, které přilétlo do Sluneční soustavy z mezihvězdného prostoru. Planetka pojmenovaná `Oumuamua je dosud jediným známým objektem, který prokazatelně nevznikl ve Sluneční soustavě a mohli jsme jej relativně zblízka zkoumat. Jak se ukázalo, jeho vlastnosti jsou natolik neobvyklé, že vyvolaly dokonce spekulace o umělém původu objektu. Co tedy o tělese víme a jaké informace o kosmickém okolí Sluneční soustavy nám to přináší? I na tyto otázky se pokusíme odpovědět.

 

Přednáší Jiří Srba, odborný pracovník hvězdárny

Vstupné: dospělí 40,- Kč, mládež 30,- Kč

 


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz